Stravovacie návyky

Predkladá spoločnosť vychudnutými ideálmi krásy neprávne návyky stravovania?

Spoločnosť určuje stravovacie návyky veľmi presne v súvislosti s jej komerčnými potrebami. Je veľmi otázne, čo je to vlastne zdravé stravovanie a kto je ten erudovaný, aby to vedel relevantne podložiť a jednoznačne potvrdiť. Každá doba má určitý ideál krásy, ktorému sa niektoré skupiny ľudí snažia prispôsobiť ako každej módnej záležitosti. Človek je spoločenský tvor a preto je pre neho dôležité žiť podľa určitých stanovených pravidiel a prispôsobiť sa im, aby nebol vyradený so spoločnosti alebo skupiny ľudí do ktorej chce patriť.

 

Ako ustriehnuť pocit normálneho stravovania (kedy si môžem veriť, že to s diétami nepreháňam)?

Pocit normálneho stravovania má každý človek a je len vecou jeho sebadôvery. Organizmus vie presne čo mu chýba a čo potrebuje. Stačí si len vyberať to, načo má chuť. Nič netreba striehnuť a rozhodne nepodliehať diétam. Skôr hľadať príčiny prejedania a nevšímania si vlastných stravovacích potrieb.

 

Čo to vlastne znamená normálne jesť?

Práve nato je mnoho názorov a každý z nich môže byť hoci aj pravdivý, len nie každému vyhovuje i keď tvorcovia týchto názorov nás môžu o svojej pravde neustále presviedčať. Nie nadarmo sa hovorí, že "hlad je najlepší kuchár". Takže zase veľmi presne vieme, čo potrebujeme a tým sa naučiť len riadiť. Iné sú diéty, ktoré sú potrebné z nejakých chorobných príznakov alebo z chronických ochorení. Zdravý človek môže jesť všetko. Nie je možné, aby bol nato lepší odborník zvonka ako on sám. Všetky nesprávne stravovacie návyky, to znamená tie, ktoré vedú k obezite alebo vychudnutiu či iným problémom majú svoje príčiny, ktoré treba riešiť a paradoxne s jedlom toho majú pramálo spoločné.