Osamelosť, nechcem ho

Mám dvadsaťtri rokov a cítim sa veľmi osamelo. Nemám žiadneho priateľa a musím priznať ani žiadnu priateľku. Nie preto, že ich nepotrebujem, alebo nechcem, jednoducho si ich neviem nájsť. Dá sa s tým niečo robiť?

Mám veľmi málo informácií o vás a preto sa môžem vyjadriť len všeobecne k dôvodom pre ktoré sa vám nedarí priblížiť sa k iným ľuďom. Tých možností je viacero. Možné sklamania v minulosti, strach z riskovania, obavy z opustenia. Je možné, že ste viac introvertovaná. To znamená, že Váš vnútorný svet je veľmi bohatý plný fantázie, ale spoločnosť v skutočnosti až tak nepotrebujete. Tak by to bolo aj vo vašej minulosti. Ale vy píšete, že po priateľstve túžite. Čo zvyknete spraviť keď stretnete „spriaznenú dušu“? Máte túžbu priblížiť sa a zároveň v tej chvíli „utečiete“? Možno nie je pre vás také jednoduché spontánne zareagovať a máte v sebe silný blok. Aký máte vzťah sama k sebe? Chcete byť v očiach druhých ľudí vždy len tá dobrá? Aj vy sama budete prekvapená, keď si odpoviete úprimne na tieto otázky. Môžete vyhľadať skúseného psychoterapeuta, ktorý vám môže pomôcť rozlúštiť váš strach aj smútok, ktoré vám bránia plnohodnotne žiť.

 

V decembri som zistila, že som tehotná s mužom od ktorého som plánovala po Novom roku odísť (prirodzene nie neopodstatnene). On sa na dieťa teší, ja nie. Interupciu určite podstúpiť nechcem, no vôbec neviem čo a ako mám robiť ďalej.

Vaša situácia sa javí ako veľmi náročná, priam neriešiteľná. Ale práve v tomto prípade platí známe porekadlo, že kaša sa nikdy neje taká horúca ako sa navarí. Aj keď teraz mi to zrejme neveríte, lebo ste ponorená vo svojej ťaživej situácií. Interupciu odmietate, to znamená, že neberiete prvé „jednoduché riešenia“. V tom je vaša sila, ktorá sa vám časom zúročí. Stojíte pred cestou, ktorá je neznáma a možno sú na nej niektoré úseky riadne náročné. Teraz ste v rozhodovacej fáze, ktorá má svoj priebeh a vyžaduje si určitý čas. Na vaše rozhodnutie či odísť od partnera alebo ostať pôsobí viacero faktorov. Finančná nezávislosť. Podpora vašej rodiny. Ak si toto odmyslíte, tak si skúste predstaviť obidve možnosti a sledujte, čo to robí s vašimi pocitmi. V dnešnej dobe už nikto slobodnú matku neukameňuje. Pravda však je aj taká, že muž ktorého nechcete je otcom vášho dieťaťa a to aj so všetkými právami a povinnosťami voči nemu. To je puto, ktoré vám nedovolí sa definitívne od neho odpútať a bude si to vyžadovať nejaký čas sa aj s týmto vysporiadať. Správne rozhodnutie zatiaľ nepoznáte i keď odpoveď je ukrytá vo vašom prežívaní a pokiaľ budete v súlade sama so sebou, tak sa vynorí.