Chlap do voza i do koča

V čom robia baby najčastejšiu chybu pri hľadaní muža na trvalý vzťah? Hľadajú na zlých miestach (v bare, v práci)?

Najčastejšia chyba pri hľadaní muža na trvalý vzťah je práve tá, že ho žena hľadá na trvalý vzťah a to je dosť nebezpečná a agresívna informácia pre každého muža. Je to signál na útek. Napríklad ak si dievčatko  jedného dňa povie, že: „dnes si nájdem na pieskovisku kamarátku na život a na smrť a nič nás nerozdelí“, tak výsledok bude, že dnešný deň strávi celkom úspešne sama v tom horšom prípade sa môžu všetky pieskoviskové dievčatá „spiknúť“ proti nej alebo sa jej postupne snažiť vyhýbať.  Ženy v tom úpornom hľadaní toho pravého zabúdajú na seba, čo znamená, že strácajú kontakt so svojimi pocitmi a inštinktami aj so svojou prítomnosťou. To znamená, že nejdú do baru kvôli sebe a svojej zábave, že v práci úporne hľadajú, ktorý kolega by to mohol byť. A tak z nich kričí zúfalý výkrik: „Nechcem byť sama!

Mohol by ma niekto chcieť?“ Je to strach a napätie, ktoré neverbálne komunikujú okolitým mužom a preto aj najčastejšie zostávajú samé alebo sa nachádzajú v neuspokojivých vzťahoch.  Stačí sa pozrieť na ženy, ktoré nemajú núdzu o nápadníkov alebo o tie, ktoré sú v trvalých vzťahoch. Ony deklarujú okoliu niečo celkom iné. Nie len to, že sú krásne v svojej ženskosti a všetkých človečenskosti, lebo tak sa musia aj ony vnímať, ale aj to, že vedia rešpektovať samé seba.  Sústredia sa na svoju vlastnú prítomnosť. A to sa mužom páči. Sú prirodzené, ale aj svojské. Nikoho neprenasledujú, čo znamená, že muži, ktorí o ne majú záujem si musia ustriehnuť, aby im neušli a nepresunuli sa do ďalšej svojej reality do ktorej by sa už oni nemohli dostať. A keď príde čas a náhoda sa tak rozhodne, tak osudovo zasiahne vyššia moc a pravý sa stretne s tou pravou a nevedia ani ako...  Samozrejme, že tá túžba stretnúť tú pravú lásku je prirodzená mužom i ženám, ale práve tu platí, že veciam treba nechať voľný priebeh, ale zároveň neostať zavretá niekde doma, teda hľadať túžiť, starať sa o seba, ale zároveň sa nebáť a  užívať si to, čo v tej chvíli tá žena má s dôverou, že to správne čo má prísť príde aj bez jej zúfalej kontroly, ktorá len vyvoláva tlak na ktorý je odpoveďou rovnako silný protitlak mužského nezáujmu.

Známe príslovie o láske a ružových okuliaroch by asi malo platiť obrátene: na začiatku treba byť v láske obozretný a držať sa zdravého rozumu a ružové okuliare si treba nasadiť postupne až časom, aby vzťah dlho vydržal. Súhlasíte s tým? Aké správanie a činy prezrádzajú, že chlap za niečo stojí a je „do voza aj do koča“?

Toto príslovie by skutočne malo byť obrátené, ale to len vo vzťahoch z rozumu. Pre peniaze, kariéru, „ľahší život“... Zamilovanosť a zážitok veľkej lásky stojí aj za tie rozbité ružové okuliare. Na začiatku to má byť absolútne, dokonalé a ideálne. Keď padajú ružové okuliare je to len nová fáza spoznávania partnera, ale skutočná sila lásky sa neznižuje, len prechádza do inej roviny a môže byť kvalitatívne silnejšia.. Toto všetko funguje, keď je žena sebavedomá a vnímavá. Vtedy si môže všimnúť, že už od začiatku niečo škrípe, že prehliada poznámky, žiarlivosť alebo majetnícke sklony svojho partnera, že sa jej to zdá normálne alebo to nechce vidieť. Alebo, že partner so všetkým uteká k matke, je nesamostatný, povrchný, teda detský. To nie sú potom ružové okuliare, ale klapky na očiach. Ak má klapky na očiach, tak vlastne ani nevie aké je to byť  milovaná. Tie ružové okuliare si nemôže nasadiť na zakryté oči. Ak dokáže dôverovať sebe, tak inštinkty a jej emocionalita pod ochranou racionality jej povedia kedy treba zo vzťahu odísť, kedy to zastaviť a  nepokračovať proti sebe.  

Nájsť správneho chlapa je rovnako ťažké ako pre muža  nájsť správnu ženu.  Každá žena vychádza zo svojej výchovy a vyhľadáva to, čo považuje za prirodzené a normálne. Prvotný podnet pri stretnutí pre muža je impulz, ktorý trvá len pár sekúnd kedy je fyzická príťažlivosť neprekonateľná a ohurujúca. Preto je dobré keď žena samú seba vníma ako krásnu a to svojmu okoliu komunikuje. I keď príliš krásne a sebavedomé ženy ostávajú často samé alebo žijú v nevhodnom vzťahu. To je spôsobené aj tým, že muži si radšej vyberajú priemerné ženy z obavy, že tie výrazne krásne  sú pre nich nedostupné. Ak si je žena vedomá svojej kvality, tak je vnímavá na rovnako kvalitného muža, ktorý je potencionálnym otcom jej detí. Ak si myslí, že nie je hodná lásky, tak zoberie partnera, ktorý jej to bude celý život len potvrdzovať.  Druhý prípad je keď sa vzťah vyvíja pozvoľna bez prvotného impulzu s postupne narastajúcim záujmom jeden o druhého v každodennom stretnutí. Nastáva postupná zamilovanosť do osobnostných kvalít jeden druhého, ktorá môže prerásť do plnohodnotného vzťahu. Nájsť kvalitného muža znamená len tak „málo“:popracovať na svojom sebavedomí a vedieť použiť svoju ženskosť, pretože naozaj platí: „ Aký išiel, takú našiel.“