Chcem schudnúť

Mám taký problém. Potrebujem schudnúť, a tak som sa pustila do diéty. Nedržím nič na spôsob tukožrútskej polievky alebo vajíčkovej diéty. Avšak od tej doby, čo ju držím, som neustále deprimovaná, podráždená a plačlivá. Žijem sama, nedávno som sa rozviedla, nemám ale do ničoho chuť, len sedím a plačem. Môžete mi poradiť?

Zdá sa, že to čo robíte je skutočne diéta, ktorú môžem označiť aj za spôsob sebatrestania. Sprievodným znakom sú nepríjemné pocity. Pocity frustrácie. Organizmus je v strese, pretože mu je odopierané. To je vlastne princíp „úspešnosti“ diét. Telo chudne a pri najbližšej príležitosti sa zachová ako dieťa týrané hladom. Dosýta sa preje. Cieľ schudnúť je nesprávny. Vo vašej situácií keď zažívate stratu a pocity osamelosti by som odporúčala skôr si stanoviť princíp hľadania odmeny pre svoje telo i dušu, čoho sprievodným znakom môže byť aj chudnutie.

Napríklad hľadanie vhodných, ale chutných potravín, ktoré sú ľahko stráviteľné. Pokúsiť sa pochopiť princíp svojho priberania. Často má svoje psychologické pozadie. Nájsť vyhovujúci pohyb. Hoci chodiť pešo do knižnice alebo behať so psom, čo znamená dodať si pohybom dávku hormónov šťastia. Celkový výsledok sa dostaví neskôr, ale stojí zato. Pokiaľ naozaj nemáte chuť na nič a žiadnu vôľu to prekonať môžete vyhľadať psychológa, ktorý vám môže pomôcť preklenúť toto náročné životné obdobie.